Eredivisie

Ajaxi shijon 3 pikët e para, fiton edhe Feyenoord

Feyenord regjistrou fitoren e dytë radhazi në kampionat. Skuadra e trajnerit Jovani Van Brokonkort, ka arritur të fitojë në derbin e Roterdamit,në transfertën përballë Exelicior me rezultatin minimal 1-0. Një pjesë e parë e qetë dhe më të pakta raste shënimi për të dyja skuadrat, me Feyenord që domoni puthajse të gjithë lojën, domin i cili solli dhe golin e epërsisë, për kampionët në fuqi, në minutën e 18 takimit, me anë të sulmuesit Jean-Paul Boetius. Fraksioni i dytë i lojës sheh skuadrën e  Excelsior më kërkuese, por pa efikasitet pasi Feyenoord tregohet shumë i kujdesshëm në fazën mbrojtëse. Kampionët në fuqi e kanë nisur këtë edicion të ri të kampionatit holandez në mënyrë më të mirë të mundshme, me dy fitore radhazi. Ajax mori suksesin e parë sezonal pasi mundi 3-1 Groningenin. Në “Amstardam Arena” ndeshja ishte e tëra në kontroll të harkëtarëve që kaluan në epërsi me Huntelar në të 38-tën. Në fillimin e pjesës së dytë Ziyech dyfishoi shifrat por sfida u rihap nga Idrissi në të 73-tën pas një goditje shumë të bukur. Gjithsesi Lasse Schone me golin e 3-1 vulosi fitoren e harkëtarëve që pas humbjes 2-1 me Heracles në javën e parë, morën 3 pikët e para në kampionat.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency