Basketboll

“Kosova do të surprizojë sërish”

Me fitoren ndaj Estonise 75-69 Kosova e siguroi kualifikimin ne eliminatoret e kampionatit boteror te basketbollit qe zhvillohet ne Kine pas dy vitesh. Pas nje super ndeshje te zhvilluar ne pallatin e rinise dhe sporteve ne  Prishtine, trajneri amerikan Brad Greenberg, kapiteni Dardan Berisha dhe basketbollisti Erion Kastarati dolen ne konference per media, te ngazellyer me suksesin e arritur.

Greenberg qe drejtimin e perfaqesuses se Kosoves e mori para kesaj faze parakualifikuese e cilesoi aventuren me Dardanet si nje nga pervojat me te mira ne karieren e tij:
Ne grupin C, Kosova u rendit ne vendin e dyte me dy fitore dhe dy humbje. Te dyja fitoret u arriten ne Prishtine e po ne te dyja ndeshjet Dardan Berisha shenoi nga 28 pike ,per te qene ai inspiruesi i ketij suksesi te madh.

Erion Kastrati kaloi nga Sllovenia te Kosova, ndersa tregoi se eshte nje nga asetet me te vlefshme te perfaqesueses sone. Me fanellen e bere me gjak,nga lufta sportive qe kishte bere ne parket, Erioni u shpreh i lumtur dhe  falenderues ne fjalen e tij :

 

Per fazen eliminatore grupet kualfikuese pritet te kompletohen shume shpejt.Nga shorti i hedhur me heret , 24 skuadra jane  shortuar ne 8 grupe me nga 3 skuadra, teksa ketyre grupeve do tu bashkohen  edhe 8 perfaqesueset qe dolen nga parakulifikimet. Me gjasa te medha Kosova mund te shortohet ne njerin prej grupeve A,C ose E ,me grupin C qe konsiderohet te jete pak me I pershtatshem.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency