Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

PSG “fluturon” me Neymar, 6-2 ndaj Toulouse

Me Neymar ka festë dhe gola te PSG. Ylli brazilian shkëlqeu dhe në ndeshjen e tij të parë në “Parc de Prince” duke dhuruar dy asist por duke shënuar dhe dy gola në fitoren 6-2 të parizenëve ndaj Toulose, me finalizimin e dytë që ishte një “jogo bonito” e pastër.

Neymar ishte protagonisti absolut për parizienët, pasi ktheu ndeshjen për vendasit pas golit të parë të Toulouses duke vendosur sërish takimin në barazpeshë në të 31-tën.

4 minuta më pas ylli brazilian dhuroi dhe asistin për golin e Rabiot duke cuar të tijtë në pushim në epërsi. Në pjesën e dytë pvs daljes me të kuq të Verratit, PSG nuk u shfaq aspak i ndrojtur madje sulmoi dhe më tepër dhe Cavani ngriti shifrat në 3-1 nga pika e bardhë. Toulouse u duk sikur i dha vetes shpresë me autogolin e Tiago Silvës, por Pastore në të 82-tën shënoi dhe golin e 4-2.

2 minuta më pas Neymar dha dhe asistin për Kurzaëan për golin e 5-2 përpara se në të 91-tën të realizonte golin e 2-të personal duke i dhënë kreun e klasifikimit skuadrës së tij me pikë të plota.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Tronditet Tirana në ditën e fundit të merkatos. Afrimi më i bujshëm në merkaton e janarit, Kristal Abazaj është dëmtuar rëndë. Lajmin e konfirmojnë...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Kategoria Superiore

Kastrioti ka kryer tri përforcime në ditën e fundit të merkatos. Klubi krutan ka siguruar shërbimet e Arturo Reginaldos, Moustapha Camara dhe Stuart Gjetës....