Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Barcelona dhe Real Madridi fitojnë në start

Në dhimbje dhe në fitore, Reali dhe Barcelona mbeten të njëjta. Katalanasit dhe los blancos fituan të dyja në javën e parë dhe po të dyja nderuan viktimat e sulmit terrorist të pak ditëve më parë duke mbajtur në fanellë jo emrat e tyre por mbishkrimin, TotsSomBarcelona (Të gjithë jemi Barcelona) ndërsa los blancos respektuan nga “Riazor” viktimat e sulmit në Barcelonë.  Katalanasit mundën pa shumë probleme Betisin 2-0 në “Camp Nou” duke patur Messin protagonist.

Argjentinasi shënoi golin e parë ndërsa goditi dhe 3 herë shtyllën ndaj ekipit nga Sevija, ndërsa golin e dytë për blaurgranat e realizoi Roberto në të 39-tën.

Reali gjithashtu nuk vuajti aspak përballë Deportivos pavarësisht se ishte pa Ronaldon, e pezulluar. Kampionët e Spanjës e nisën kampionatin me një 0-3 në La Coruna, me Balen që zhbllokoi ndeshjen në të 20-tën.

7 minuta më pas ndeshja ishte e mbyllur pas golit të Casemiros.

Në pjesën e dytë, Reali vazhdoi të thellonte shifrat me Toni Kross që shënoi dhe golin e 0-3 duke konfirmuar se los blancos mbeten skuadra për t’u mundur dhe këtë vit në kampionat ndersa nota e vetme negative per madrilenet ishte dalja me te kuq e Sergio Ramos ne minuten e fundit te takimit.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...

Legjionarët

Besiktas rikthehet te fitorja në Superligën turke teksa mposhtën në shtëpi Konyasporin e Sokol Cikalleshit dhe Valon Et’hemit. Gjigandët nga Stambolli triumfuan me shifrat...