Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Panionios, Durmishaj rikthehet me gol

Rikthim me gol për Fiorin Durmishajn te Panionios. Pas huazimeve te Kalithea dhe Lamia në 2 sezonet e fundit sulmuesi i Kombëtares Shpresa të Shqipërisë u bë menjëherë protagonist te skuadra që zotëron kartonin e tij. Durmishaj i dha fitoren Panioniosit në javën e parë të Superligës greke, pasi realizoi golin deciziv në transfertën e Korfuzit ndaj Kerkyras. 20-vjecari nga Vlora e nisi ndeshjen si titullar dhe në minutën e 53-të kërceu më lart se të gjithë duke realizuar me kokë një gol me vlerë trepikëshe për Panioniosin që i bëri kështu nisjen më të mirë të mundshme kampionatit.

Për Durmishajn ky ishte goli i parë në karrierë me fanellën e Panionisit dhe i pari për të në Superligën greke. Në 2 vitet e fundit 20-vjecari shqiptar fitoi shumë eksperiencë në ligën e dytë të futbollit helen teksa në këtë kategori realizoi në total 15 gola me Kalithean dhe Lamian dhe në këtë sezon ai pritet të mbajë peshën e sulmit te Panionios që pretendon një nga 5 vendet e para të klasfikimit. Falë formës së mirë që po tregon me skuadrën e periferisë së Athinës, Durmishaj mund të jetë titullari i sulmit edhe te kombëtarja shqiptare e 21-vjecarëve në dy sfidat eliminatore ndaj Irlandës së Veriut dhe Islandës në muajin Shtator. Deri tani ai numëron 3 paraqitje me kuqezinjtë e rinj.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...