Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Gvozdenoviç: Ja pse ika nga Tirana

Ndryshimet që ndodhën në stolin e Kukësit pas eliminimit nga Sherifi i Tiraspolit i hapën rrugë rikthimit te verilindorët të Ivan Gvozdenovic në rolin e ndihmësit të Mlladen Milinkovic. Nga Ohri ku ndodhet me skuadrën për fazën përgatitore 39-vjecari serb konfirmon se ishte dëshira ish-trajnerit të Luftëtarit që ata të bashkëpunimin te kampionët e rinj të superiores.

Largimi me konsensus nga Tirana fsheh një lloj pakënaqësie të Gvozdenovic ndaj trajnerit brazilian të bardhebluve Ze Maria, i cili mbërriti në Shqipëri më bashkëpunëtorët e tij.

Gvozdenovic e ka ushtruar prej 7 vitesh në Shqipëri profesionin e futbollistit e më pas të trajnerit. Kombësia e tij serbe nuk e ka penguar të fitojë simpatinë e tifozëve por edhe të drejtuesve të skuadrave ku ka punuar. Në këtë kënvështrim, nuk sheh asnjë problem që bashkë me një tjetër serb, trajnerin e parë Milinkovic, do të jetë në krye të Kukësit.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Kategoria Superiore

Kastrioti ka kryer tri përforcime në ditën e fundit të merkatos. Klubi krutan ka siguruar shërbimet e Arturo Reginaldos, Moustapha Camara dhe Stuart Gjetës....

Kategoria Superiore

Pas dy vitesh në Turqi mes Superligës dhe Ligës së Parë ku u aktivizua me Menemenspor dhe Boluspor, Gentian Selmani rikthehet në Abissnet Superiore....