Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Marc Marquez: Synoj podiumin në Silverstone!

Marc Marquez optimist para Cmimit të Madh të Silverstone në Angli. Piloti spanjoll i Hondas, kryesues i renditjes së përgjithshme me 174 pikë, synon pjesën më të lartë të podiumit në garën e 12-të të vitit. 24-vjecari që një vit më parë u rendit katërti në Silverstone, beson se ka fituar eksperiencën e nevojshme për të bërë zgjedhjet e duhura.

“Shpresoj ta përfundoj i pari këtë Cmim të Madh, ku zakonisht të gjithë rivalët zhvillojnë një garë shumë të mirë. Ne hap pas hapi kemi arritur në një nivel të lartë dhe kjo është pozitive për të qenë konkurrues në cdo garë. Pista e Silverstone më pëlqen shumë. Vitin e kaluar gabuam në zgjedhje për gomën e parë dhe kjo na kushtoi, por këtë radhë synoj të ngjitem në podium.”

Sheh pozitivisht nga Cmimi i Madh i radhës edhe piloti tjetër i Hondas, Dani Pedroza, për të cilin rezultatet më të mira në Silverstone janë dy vende të treta në vitet 2012 dhe 2013.

31-vjecari theksoi pas një jave të vështirë në Austri, e pret një tjetër garë e fortë që mund të bëhet e paparashikueshme për shkak të motit të paqëndrueshëm.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...