Basketboll

Shqipëria njeh rivalët e Euro 2021

Kombëtarja e Basketbollit për meshkuj mëson kundërshtarët për parakualifikueset e kampionatit Europian të vitit 2021 në një kohë kur në rend të ditës mbetet cështja e stolit. Goglat e shortit vendosën Shqipërinë në grupin B bashkë me Danimarkën dhe Armeninë, me Shqipërinë që i duhet të përfundojë e para e grupit për të vijuar më tej rrugën në fazën kualifikuese. Armenia nuk është një kundërshtar i panjohur për Shqipërinë që është ndeshur dy herë me këtë skuadër në takime miqësore në kuadër të përgatitjeve për paraeleminatoret e Botërorit 2019 që përfunduar para pak ditësh, duke u mundur dy herë me rezultat të ngushtë nga armenët. Gjithsesi para përgatitjeve të paraeleminatoreve të Euro 2021 Shqipërisë i duhet të zgjidhë cështjen e trajnerit. Tekniku qipriot Antonis Constadinides dha dorëheqjen publikisht nga drejtimi i Kombëtares shqiptare para pak diësh pas humbjes së thellë që skuadra pësoi në shifrat 37-113 nga Holanda, ndërkohë që në Federatën Shqiptare të Basketbollit nuk e përjashtojnë mundësinë e vazhdimit të punës me trajnerin qipriot dhe pritet që së shpejti të dalin me një vendim zyrtar në lidhje me cështjen e stolit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency