Futboll

Latifi prezantohet te Akademia Puskas

Liridon Latifi është zyrtarisht futbollist i Akademisë Pushkash në elitën futbollit hungarez. Pa u mbushur 24 orë nga kualifikimi historik i Skënderbeut në fazën e grupeve të Europa Leagues, klubi i themeluar 10 vite më parë dhe që mban emrin e legjendës së futbollit të Hugnarisë, njofton në faqen zyrtare se 23-vjecari ka firmosur kontratë katërvjecare, ndërsa në arkat e klubit korcar, sikurse është zbuluar ditë më parë, shkojnë plot 1 milionë euro.

Latifi nuk pa pati shumë kohë për të festuar me korcarët, por u nda mes lotësh me ta për të nisur një aventurë të re me Akademinë Pushkash, klub që synon ta përfaqësojë sa më denjësisht emrin që mban.

Futbollisti nga Prishtina deklaroi për faqen zyrtare të klubit se përshtypjet e para që ka krijuar për skuadrën e tij të re janë pozitive, duke iu referuar kushteve dhe organizimit të klubit. Latifi shtoi më tej se gjithmonë do të jetë i fokusuar te rezultatet e skuadrës, që të arrijë objektivat e kërkuara.

Që nga dhjetori i 2014-ës, kur iu bashkua ekipit korcar Latifi ka luajtur në 76 ndeshje të Superiores, teksa ka shënuar 21 gola. Rezultoi pika më e fortë e formacionit të Ilir Dajës në rrugëtimin e fundit historik të kalimit të katër raundeve në Europa League, duke shënua 3 herë ndaj Saint Julias si dhe ndaj Dinamos së Zagrebit në ndeshjen e parë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency