Futboll

Vendos Messi, Barcelona fiton 0-2 në fushën e Alaves

Lionel Messi humbet një 11 metërsh por korrigjon shumë shpejt shënjestrën për t’idhënë fitoren me një dygolësh Barcelonës në transfertën e Alaves. Pas Suarezin në krah të tij por me një Deulofeu problematik për  mbrojtjen vendasve, argjentinasi mori përsipër të zgjidhte një ndeshje pa shumë shkëlqim nga ana e blaugranave, të cilët patën edhe fatin me vete sidomos në pjesën e parë.

Në të 31-të Ruben Sobrino bën gjithcka mirë mes mbrojtjes së Barcelonës, por në momentin e fundit ndërhyn Ter Stegen.

Në të 38-tën Pique rrezohet në zonë, i penguar nga Rodrigo Eli, për kryesorin Carlo del Cerro është 11-metërsh.

Si gjithmonë ekzekutimin e penalltisë e merr përsiper Messi, por Portieri Pacheco bën mrekullinë.

10 minuta nga starti i pjesës së dytë ylli i Barcelonës i parapriu mbrojtësit kundërshtar në kontrollin e topit dhe i ndihmuar edhe nga një devijim realizoi golin e parë të sfidës.

Gabon shënjestrën Jordi Alba në të 64-rën me topin që përfundon mbi tra, ndërsa në të 66-ën del sërish në skenë Messi që përfiton nga një tjetër gabim i Rodrigo Elit, duke shënuar të dytin personal në këtë mbrëmje.

Në të 74-rën argentinasin e ndali traversa, ndërsa në minutën e 88-të debutoi brazilaini Paulinho, që mori vendin e Iniestas. 0-2 për Barcën u mbyll kjo ndeshje, ku protagonist absolut ishte Lionel Messi me 2 gola të shënuar një 11 – metërsh të humbur dhe një traversë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency