Futboll

Prishtina fiton derbin e kryeqytetit

Prishtina ka fituar derbin e kryeqytetit kundër Flamurtarit, në fushën e kuq e zinjëve, me rezultat 2-0. Bardhë e kaltërit, pas disfatës në javën hapëse të këtij edicioni kundër Dritës, reflektuan menjëherë duke dominuar sfidën në shumicën e kohës. Blerjet e reja që u kritikuan për paraqitje të dobët në javën e parë, kundër Flamurtarit erdhën në shprehje. Në minutën e 18-të, Mentor Mazrekaj bëri një depërtim fenomenal për të shërbyer Mërgim Pefqëlin që shënoi për 1-0. 19 minuta më vonë Prishtina fitoi penallti. Basit Khalid u ndal në zonë nga Goranovic, dhe gjyqtari më I mirë në Kosovë Genc Nuza dha 11 metërsh për Prishtinën. Mentor Mazrekaj realizoi për 2:0.

Ishte ky goli I parë për ish futbollistin e Partizanit në fanellën e Prishtinës pas më shumë se 4 vitesh. Në pjesën e dytë, lojtarët e Arsim Thaqit bënë lojë të sigurtë dhe epërsinë e dyfishtë e mbrojtën mjaft mirë. Futbollistët e Flamurtarit kryesisht provonin nga distanca për të mposhtur portierin Visar Bekaj. Në minutën e 74-të vlenë të veqohet rasti i Ramës që u inkuadrua nga banka rezervë, megjithatë rezultati nuk ndryshoi. Për Prishtinën fitorja në derbin lokal ishte e mirëseardhur, për të hequr sado pak presionin dhe për të vazhduar qetë rrugën drejt objektivave, apo titullit të kampionit. Për Flamurtarin lundrimi në Superligë po duket I vështirë, dhe 2 humbje në 2 ndeshjet e para, i’a kanë turbulluar ujrat trajnerit Agron Selmani.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency