Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Liverpooli turpëron 4-0 Arsenalin

Liverpool fitoi supersfidën e javës së 3-të në Premier League duke mundur 4-0 Arsenalin në “Anfield Road”  pas një ndeshje që shfaqi dhe njëherë problemet e shumta të topcinjve ndërsa konfirmoi një tjetër triumf për Jurgen Klopin  ndaj Arsen Wengerit, me francezin që në katër përballje me gjermanin nuk ka asnjë fitore. Londinezët u duk sikur kishin ardhur në Liverpool për shëtitje, me “The Reds” që dominuan ndeshjen aq sa goli i Firminos në të 17-tën u duk sikur erdhi shumë vonë, pasi vendasit kishin shpërdoruar vërtetë shumë raste deri në ato momente.

Arsenali jo vetëm që nuk u zgjua nga goli i pësuar por përkundrazi vazhjdoi të vuante lojën e shpejtë të ekipit të Klopit, që në pushim shkoi në epërsi të dy golave falë dhe një finalizimi të përsosur të Manes.

Në pjesën e dytë, mbrojtja e Arsenalit u duk sikur nuk ekzistonte aq sa në të 57-të, Mane bëri pothuajse 60-70 metra i vetëm me top më në këmbë drejt portës së Cech për të mposhtur për herë të tretë cekun.

Ndeshja u mbyll përfundimisht nga goli i Sturridge në të 77-tën që shfrytëzoi një tjetër vendosje jo të mirë në mbrojtje të londinezëve, që pas kësaj humbje rrëshkasin në fundtabelë ndërsa

Chelsea gjithashtu mori fitoren e dytë radhazi pasi mundi 2-0 Evertonin në “Stamforde Bridge” në një ndeshje të dominuar, ku blutë nga Liverpool nuk goditën asnjëherë kuadratin e portës. Golat për ekipin e Contes u shënuan të dy në pjesën e parë nga dy spanjollë, Fabregas dhe Morata, në minutat 27-të dhe 40-të.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kategoria Superiore

Në një lidhje direkte me emisionin “ELITE SHOW”, – çdo të hënë në SportNews (21:00) nën moderimin e Gjergji Stefës, drejtori sportiv i Skënderbeut,...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...