Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Suso i jep fitoren Milanit. Napoli mposht Atalanten

Milan dhe Napoli nuk i ndahen Juventusit dhe Interit duke marrë dhe ato fitoren e dytë në dy javë kampionat dhe pse përballë Cagliarit dhe Atalantës nuk e patën aspak të thjeshtë. Kuqezinjtë fituan 2-1 në “San Siro” me sardët falë një goditje dënimi perlë të Susos.

Cutrone ishte sërish njeriu kyc për ekipin e Montellës, që po zbulon te 19-vjecari sulmuesin kryesor të këtij kampionati, teksa shënoi sërish në fillimin e ndeshjes duke i dhënë epërsinë që në fillim kuqezinjve.

Cagliari megjithatë nuk është ndër ato skuadra që dorëzohet dhe Joao Pedro barazoi rezultatin në të 56-tën, përpara se Suso me golin e tij t’i jepte 3 pikët kuqezinjve. 3-1 fitoi Napoli në “San Paolo” me Atalantën, me bargamaskët që i hapën sërish shumë telashe ekipit të Sarrit. Për 56 minuta miqtë kryesonin në transfertë falë golit të Cristantes, por u nevojit një goditje fantastike e Zielinskit, që Napoli të gjente barazimin por dhe lojën në momentin më të mirë të Atalantës.

Ky ishte goli që ktheu ndeshjen pasi në të 61-tën, Mertens shënoi dhe të dytin pas një kombinimi me Insignen.

Ndërsa vulën e vuri kroati Rog që erdhi nga stoli për të mbyllur takimin me golin e 3-1. Paraqitje e mirë e Berishës, që gjithsesi ishte pa faj te të 3 golat. Fitoren e parë mori ndërkohë Lazio që mundi 2-1 në transfertë, Chievon me gola të Immobiles dhe Milinkovic Savicit. Në këtë sukses pati meritë dhe Strakosha që u tregua në më shumë se një rast vendimtar me pritjet e tij. 2-1 fitoi jashtë fushe dhe Sampdoria ndaj Fiorentinës, me dorianët që brenda 3 minutave shënuan dy herë me Caprarin dhe Quagliarellën nga pika e bardhë. Ndërsa goli i Badelj në pjesën e dytë vetëm sa i dha shpresë ekipit vjollcë, pasi 3 pikët i morën miqtë. Në takimet e tjera të javës u regjistruan ndërkohë këto rezultate.

Torino mori gjithashtu një fitore të vyer ndaj Sasuoloes me rezultatin 3-0, me Bellotin që ishte protagonisti i madh me një gol fantastik, që mund të kandidohet që tani për cmimin Pushkash. Dy realizimet e tjera për Torinon mbajtën firmën e Ljajicit dhe Obit.

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...