Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Cani vetëm mbingarkesë fizike, sulmuesi pikë referimi në sulm

Kjo verë ka qenë ndër më të nxehtat e viteve të fundit për skuadrën e Partizanit, ku ndërhyrjet ne merkato të drejtuara nga Luciano Moggi, kanë rritur entiziazmin në kampin e kuq. Stafi teknik drejtohet nga një emër e madh i futbollit italian, si Mark Iuliano, ndërkohë që organikës i janë bashkuar lojtarë me eksperiecë nga Seria B si Basrak, La Camera, Selvaggio, Shahinas, pa harruar emrat vendas si Kotobelli dhe Progni. Gjithsesi qershia mbi tortë ishte pa dyshim firma me Edgar Canin. 15 ndeshje me kombëtaren kuqezi por edhe eksperienca e akumuluar prej vitesh ne futbollit italian dhe jo vetëm, e bëjnë blerjen më të rëndësishme të të kuqve në këtë merkato vere.

Tifozët e 15-herë kampionëve të Shqipërisë po presin me padurim të nisë kampionati, për të parë në aksion partizanin italian të Mark Iulianos, me bindjen e plotë se ky është viti i duhur për të prekur ëndrrën titull, e mbetur në sirtar prej 24 vitesh.

Po me kaq entuziazëm presin të shohin si protagonist në fushe Edgar Canin, i cili po vazhdon stërvitjen me një program te vecantë, për të lënë pas krahëve problemet fizike të fazës përgatitore.

Informacionet e publikuara në shtypin sportiv rredh mungesës së tij miqësoret që Partizani zhvilloi në Itali për arsye fizike, duke aluduar madje edhe për një dëmtim të vjetër e të rëndë të sulmuesit, e kanë detyruar “Bomberin”  e të kuqve që të reagojë në faqen zyrtare të klubit, duke i qetësuar të gjithë tifozët:

 Sipas 27-vjecarit, – gjendja e tij fizike aktuale  ka ardhur si rezultat i mbingarkesave në stërvitje. Aktualisht po ndjek një program me intensitet të lart trajtimi në kujdesin e stafit mjekësor e shoqëruar me një përgatitje atletike të diferencuar nga grupi, pa e ndalur përgatitjen tekniko – taktike me skuadrën.

Te Partizani nuk ka vend për alarm, Edgar Cani mbetet pikë referimi në sulm për sezonin e ri, ku skuadra e Iulianos do të ketë si objektiv të zbresë Kukësin.

 

Lajme të tjera

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...

Futboll

Dani Alves ndodhet në qeli prej 20 janarit. Futbollist me më shumë trofe në historinë e futbollit, u dënua për përdhunimin e një vajze...

Futboll

Zero gola në dy paraqitjet e tij të para zyrtare, ku përfshihet edhe humbja në gjysmëfinalen e Superkupës Së Arabisë Saudite. Ndikimi i pranisë...