Futboll

Kupa e Shqipërisë/ Nuk ka surpriza, kalojnë ekipet e mëdha

Janë luajtur sot ndeshjet e kthimit të Kupës së Shqipërisë, ku kanë arritur të kualifikohen të gjitha ekipet e mëdha, duke mos sjellë asnjë surprizë. Ndonse në kampionat mbyll renditjen me 1 pikë dhe zero gola të shënuar, në Kupën e Shqipërisë, Partizani tregohet I pakursyer ndaj modestëve të Naftëtarit. Pas fitores në Kuçove, 6-2, ekipi I Iulianos ka marrë një tjetër fitore të thellë, plot 7-0 sot në ndeshjen e kthimit, duke u kualifikuar me rezutatin e përgjithshëm 13-2.

Edhe Kukësi ia doli të përmbysë humbjen minimale në ndeshjen e parë, duke mposhtur 4-0 Egnatian. Për kampionët në fuqi shënoi dy herë Guri, dhe nga një gol mesfushorët Kale e Kërkotiç.

Teuta e Maganit i aka dalë të kualifikohet vetëm në 10 minutat e fundit, duke shënuar dy herë në portën e Tërbunit dhe zhvlerësuar humbjen në ndeshjen e parë. Fitore të pastër, 4-0 mori edhe Vllaznia ndaj Kastriotit, duke u kualifikuar për më tej.

Besëlidhja – Shënkolli 1-0 (2-0)
Bylis – Tomorri 1-2 (1-0)
Erzeni – Burreli 1-0 (1-2)
Flamurtari – Dinamo 4-1 (2-0)
Kamza – Iliria (2-0) (Ndeshja e kthimit luhet nesër)
KF Tirana – Besa 2-0 (2-1)
Korabi – Turbina 1-1 (2-3)
Kukësi – Egnatia 4-0 (0-1)
Laçi – Sopoti (12-0) (Sopoti nuk është paraqitur)
Luftëtari – Elbasani 3-0 (3-0)
Lushnja – Apolonia 1-1 (1-1)
Partizani – Naftëtari 7-0 (6-2)
Pogradeci – Shkumbini 1-1 (2-0)
Teuta – Tërbuni 2-0 (0-1)
Vllaznia – Kastrioti 4-0 (0-0)

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency