Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Barazim me Young Boys, Skënderbeu merr pikën e parë në Europë

Skënderbeu mori pikën e parë në dy ndeshje të zhvilluara në grupet e Europa League, pas barazimit 1-1, në sfidën e ‘Elbasan Arenës’, ndaj zviceranëve të Young Boys. Ashtu si dy javë më parë ndaj Dinamos së Kievit, Skënderbeu ka kaluar i pari në avantazh, por sërish nuk ia kanë dalë të ruajë avantazhin ndaj zviceranëve, duke u ndëshkuar pak minuta nga fundi.

Në 45 minutat e para janë miqtë zviceranë që rrezikojnë të parët dhe herë pas here tentojnë edhe të gjejnë rrugën e rrjetës, por Orges Shehi u tregua tepër i saktë duke e ndalur topin. Me rrjeta të paprekura u mbyll edhe fraksioni i parë i ndeshjes, ndërsa pjesën e dytë, Skënderbeu u shfaq më i rrezikshëm dhe në momentin e tyre më të mirë, në të 65-ën, Ali Sowe ka kaluar në avantazh “Ujqërit e Dëborës”.

Por pas shënimit të golit janë zviceranët ata që hidhen në sulm dhe u shpërblyen me gol, nga Assale, i cili i gjendur i pambuluar në hyrje të zonës, ka befasuar Orges Shehin duke barazuar shifrat. Minutat e mbetura nuk sollën asgjë të re për asnjë prej skuadrave.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...