Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

9 ditë larg nga debutimi në Botëror, kombëtarja harron uniformat në shtëpi

Me Kupën e Botës që është gjithnjë e më pranë (starton të dielën), kombëtaret e kualifikuara tashmë kanë nisur përgatitjet ndërsa disa prej tyre janë zhvendosur në vendin organizator, Katar. Kështu ka bërë edhe Gana e cila është shortuar në Grupin H, së bashku me Portugalinë, Korenë e Jugut dhe Uruguajin.

Kombëtarja afrikane do të debutojë më datë 24 nëntor ndaj Portugalisë, por për sfidën ndaj luzitanëve, lojtarët e Ganës i pret një e papritur e madhe. Bëhet fjalë për uniformat të cilat magazinieri i kombëtares i ka harruar t’i paketojë dhe t’i marrë në Katar së bashku me pjesën tjetër të bagazhave.

Tashmë, uniformat do të duhen të mbërrijnë në Katar me anë të postës, mirëpo ende nuk është e sigurt sa kohë do të marrë i gjithë procesi. Kështu, nëntë ditë para debutimit në Botëror, te Gana rrezikojnë të zbresin në fushë me fanella të improvizuara.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...