Premier League

9 humbje në 13 ndeshje, Everton shkarkon Benitez dhe shënjestron legjendën e United

Drejtuesit e Everton kanë vendosur t’i japin fund bashkëpunimit me Rafael Benitez. Trajneri spanjoll ka pasur rezutate shumë negative në këtë sezon dhe vazhdimisht ka qenë në diskutim për të ardhmen e tij në klub.

Megjithatë, 9 humbje në 13 ndeshjet e fundit dhe vendi i 16-të në klasifikim nuk i kanë lënë shumë mundësi zgjedhje klubit anglez. 61-vjeçari u zyrtarizua në krye të Everton në muajin qershor të vitit 2021, ndërsa tashmë duhet të mendojë për një tjetër eksperiencë.

Ndërkaq, drejtuesit e Everton kanë nisur nga puna për pasuesin e teknikut spanjoll dhe i preferuari i tyre është Ëayne Rooney. Legjenda e Manchester United tashmë prej disa viteve ka nisur të ushtrojë profesionin e trajnerit ndërsa aktualisht është në krye të skuadrës së Derby-t në Championship.

Nëse nuk arrihet të nënshkruhet me Rooney atëherë një zgjidhje për Everton do të ishte edhe besimi për zëvendësin e Benitez, Duncan Ferguson.

Të Fundit

Bundesliga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Bayern Munich
34
24
5
5
97
37
+60
77
2Borussia Dortmund
34
22
3
9
85
52
+33
69
3Bayer Leverkusen
34
19
7
8
80
47
+33
64
4RB Leipzig
34
17
7
10
72
37
+35
58
5Union Berlin
34
16
9
9
50
44
+6
57
6Freiburg
34
15
10
9
58
46
+12
55
7Koln
34
14
10
10
52
49
+3
52
8Mainz 05
34
13
7
14
50
45
+5
46
9Hoffenheim
34
13
7
14
58
60
-2
46
10Borussia M'gladbach
34
12
9
13
54
61
-7
45
11Eintracht Frankfurt
34
10
12
12
45
49
-4
42
12Wolfsburg
34
12
6
16
43
54
-11
42
13Bochum
34
12
6
16
38
52
-14
42
14Augsburg
34
10
8
16
39
56
-17
38
15Stuttgart
34
7
12
15
41
59
-18
33
16Hertha BSC
34
9
6
19
37
71
-34
33
17Arminia Bielefeld
34
5
13
16
27
53
-26
28
18Greuther Fürth
34
3
9
22
28
82
-54
18


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency