Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

90 minuta dramatike, Kastrioti triumfon ndaj Laçit

Kastrioti merr fitoren minimale 2-1 ndaj Laçit në takimin e vlefshëm për raundin e 27-të të Superligës.

Pjesa e parë u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u desh minuta e 47’ që Mihana t’u jepte avantazhin krutanëve.

Lexo edhe: 

Megjithatë në minutën e 71’, Guindo realizoi për kurbinasit, duke e çuar rezultatin në barazimin 1-1.
rezultati u vulos nga Ajazi, i cili realizoi për vendasit në minutën e 90+6’.

Pas kësaj jave Kastrioti vijon të vuaj në fund të renditjes me 27 pikë, nga ana tjetër edhe Laçi ndodhet në zonën e rrezikut, më saktë në vend të tetë me 33 pikë.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Futboll

Neymar e ka përjetuar shumë keq rënien e Santosit në divizionin e dytë të futbollit brazilian, njësoj si gjithë tifozët e skuadra historike. Sulmuesi...