Boks

A do të boksojë “pastër” McGregor?

Ndeshja e madhe Mayweather – McGregor po afron dhe së fundmi është ngritur pyetja: A do të jetë në gjendje 29-vjecari irlandez të boksojë pastër ndaj një kundërshtari që deri më sot nuk ka patur rivalë? “Pretty Boy” do të ngjitet në kuotën e 50 fitoreve, duke kaluar rekordin perfekt të Rocky Marcianos nëse do të triumfojë në Nevada ndaj kampionit të UFC-së Mc Gregor, megjithatë pas pamjeve të bëra publike të duelit përgatitor Conor McGregor – Paul Malignaggi 40-vjecari nga Shtetet e Bashkuara deklaroi se mënyra e boksimit nga ana e “Mystic Mac” ishte tepër e pistë. Thellë thellë që të gjithë e kuptojmë që “Money” me një shprehje të tillë nënkupton një mënyrë shumë të pandershme boksimi, gjithsesi fakt është që 36-vjecari nga Brooklyn Malignaggi, që u tërhoq nga boksi në muajin mars, rrëfeu për BBC se ai ka dyshime të mëdha nëse McGregor do të jetë i aftë për të boksuar pastër ndaj Mayweather. Për hir të së vërtetës Malignaggi, ish-kampion i botës në IBF në peshën deri 66,7 kg, nga viti 2007 deri në 2008 si dhe në versionin WBA nga 2012 – 2013-ën hoqi dorë nga roli i tij si “sparring” pas pamjeve filmike, që shfaqnin rrëzimin e boksierit amerikan, gjatë ndeshjes përgatitore ndërmjet tyre. Malinaggi shtoi që intensiteti i McGregor është dicka e mirë, por ai vetë nuk është i bindur nëse Conor mund të boksojë pa bërë ndërhyrje të gabuara. Malignaggi shpjegoi që kur distanca ndërmjet tyre ishte e shkurtër Mc Gregor bëhej tepër konfuz. Për hir të së vërtetës boksimi në distancë të afërt është gjëja më e vështirë në këtë sport, e natyrisht nuk mund të mësohet në vetëm disa muaj, gjithsesi 29-vjecari irlandez së fundmi ka afruar në stafin e tij gjyqtarin e famshëm Joe Cortez, që figuron gjithashtu në Hall of Fame, për ta përshtatur me rregullat e boksit, pikërisht në sfidën e tij të debutimit në këtë sport. Në krahun tjetër Floyd Mayweather Jr. në një telekonferencë për gazetarët deklaroi se pavarësisht pranisë së gjyqtarit me eksperiencë Joe Cortez në skuadrën e irlandezit ai vuri re shumë parregullsi, ku binin në sy sidomos godithet pas koke, sidoqoftë “Pretty Boy” qartësoi se detyra e tij nuk është për t’u shqetësuar për këtë, por thjesht të lërë gjyqtarin që të bëjë punën e tij. Mayëeather iu rikthye enkas sportit pikërisht për këtë ndeshje, pothuajse 21 vjet që nga takimi i tij i parë në boksin profesionist, ndërkaq sido që të rrjedhin gjërat Conor McGregor në anën tjetër do të shpërblehet për debutimin e tij në sportin e boksit me shumën stratosferike 100 milionë dollarë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency