Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

“A ka diell aty?”, ëndrra Dybala, Guardiola dhe kalimi te sheikët: Palermo “zjarr”

Paulo Dybala është pa ekip pas largimit nga Juventusi. 28-vjeçari nuk gjeti gjuhën e përbashkët me Interin, teksa që ka pëlqim edhe nga Milani, Roma dhe Monza.

Ndërkohë, në Palermo ëndërrojnë rikthimin e lojtarit ofensiv, i cili shkëlqeu me skuadrën siçiliane në vitet 2012-2015, përpara se të kalonte te Juventusi për 41 milionë euro.

Hej Dybala, kemi një këshillë për destinacionin e radhës. Çfarë mendon për Palermon, të nisim të mendojmë për numrin e fanellës?”, lexohet në postimin zyrtar të Liga Serie B.

Palermo është kthyer në divizionin e dytë të futbollit italian dhe një kapitull i ri është hapur për klubin që ka kaluar në pronësi të “City Football Group”.

Njoftimi ka ardhur nga një postim i klubit në rrjetet sociale. Shoqëria “City Football Group”, që zotëron disa klube futbolli, mes të cilëve edhe gjigantët anglezë të Manchester City-t, ka blerë 80% të aksioneve të Palermos.

Tifozët presin ngjitjen në Serie A, ndërkohë që Ferran Soriano, shefi ekzekutiv i “Cityzens”, ka zbuluar një pyetje që i ka bërë Pep Guardiola: “A ka diell në Palermo?

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....