Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

E kryer, Mason Mount bëhet “Djall i Kuq”

Pas një sërë diskutimesh, Manchester United ka arritur marrëveshjen me Chelsea-n për shërbimet e Mason Mount.

Të dyja skuadrat kanë rënë dakord për 55 milionë paundë, plus 5 të tjera që do të jepen në formë bonusesh, një vlerë e cila ka mjaftuar për të mbyllur negociatat e hapura që prej fillimit të merkatos së verës.

Akordi i “Djajve të Kuq” dhe Mason Mount ishte arritur prej disa javësh dhe pritej vetëm arritja e gjuhës së përbashkët mes klubeve, gjë e cila është arritur tanimë.

Lexo edhe:

Testet mjekësore janë planifikuar për në fundjavë, ndërsa kontrata e Mount në “Old Trafford” do të jetë e vlefshme deri në vitin 2028.

Pavarësisht spekulimeve të shumta disa ditë më parë që United u largua nga bisedimet me Mount dhe trantativat me Moises Caicedon, 20-herë kampionët e Anglisë qëndruan të palëkundur në dëshirën e tyre për futbollistin e Chelsea-t.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...