Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“A mund ta lërë Nico Spanjën për Ganën?”, Inaki: Mund ta joshë, nëna jonë do e urrente po të ishim kundërshtare

Inaki dhe Nico Williams janë vëllezër që luajnë në të njëjtën skuadër, Athletic Bilbao, por në dy kombëtare të ndryshme.

Vëllai i madh, Inaki ka zgjedhur përfaqësuesen e Ganës, ndërsa i vogli i familjes Nico ka zgjedhur të luajë për Spanjën.

I pyetur nëse vëllai i vogël mund të luajë në të ardhmen për Ganën, Inaki u shpreh: “Gana mund ta joshë. Do të ishte ferr nëse do të ishim kundërshtarë në Kupën e Botës. Sidomos për nënën tonë, e cila është ajo e cila e do më shumë futbollin dhe fëmijët e saj.”

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...