Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“A po tallesh me mua?”, merret vendimi për “shpërthimin” e Nagelsmann

Julian Nagelsmann e përjetoi keq humbjen e Bayern Munchen përballë M’Gladbach. Bavarezët u mposhtën 3-2 në transfertë në fundjavën e kaluar.

Kampionët e Gjermanisë luajtën me dhjetë lojtarë pas daljes me të kuq të Daypt Upamecanos në minutën e tetë.

A po tallesh me mua?”, iu drejtua Nagelsmann kryesorit Tobias Welz. Trajneri i Bayernit u tërbua dhe nisi të ulërinte: “Oh, Zot! Çfarë bande idiotësh”.

Pas ndeshjes reflektoi edhe kërkoi ndjesë për fjalët e tij. Federata Gjermane e Futbollit ka vendosur ta kalojë me gjobë këtë ngjarje.

Nagelsmann i ka shpëtuar pezullimit dhe është gjobitur me 50 mijë euro për sjelljet e tij të palejuara.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...