Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Abissnet Superiore, Egnatia zyrtarizon trajnerin e ri

Egnatia ka rikthyer Edlir Tetovën në stol. Humbja 1-2 me Kukësin solli përfundimin e aventurës rrogozhinase për Shpëtim Duron.

Presidenti Agim Demrozi nuk ka humbur kohë dhe ka zgjedhur të rikthejë Tetovën në pankinën e skuadrës.

39-vjeçari nisi sezonin 2022/2023 si trajneri i Egnatias, post që e mbajti deri më 15 tetor. Ai mori drejtimin e Lushnjes më pas për një periudhë një mujore.

Më 8 janar u rikthye në Rrogozhinë si drejtor sportiv, ndërkohë që tani ka nisur aventurën e dytë si trajneri i Egnatias.

Tetova ka drejtuar seancën e sotme stërvitore, ndërkohë që me anë të një postimin në rrjetet sociale klubi i Superiores zyrtarizon rikthimin e Tetovës.

Skuadra nga Rrogozhina ndan vendin e katërt në renditje bashkë me Erzenin. Sfida e radhës në kampionat do të zhvillohet të hënën përballë Partizanit në kryeqytet.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...