Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Abraham: Ndeshjen e fituam pa zbritur ende në fushë, Roma e meriton këtë finale

Me një gol në pjesën e parë, Tammy Abraham i dhuroi Romës biletën për në finalen e Conference League, që do të luhet pikërisht në Tiranë më 25 maj.

Sulmuesi anglez është një bast i fituar i Jose Mourinhos, që e kërkoi me ngulm verën e kaluar, ndërsa pas ndeshjes me Leicester nuk i fshehu emocionet, duke falënderuar tifozët verdhekuq për mbështetjen.

“Nuk kam fjalë për skuadrën dhe tifozërinë. Kur erdha këtu, thashë që dua të fitoj diçka dhe kemi arritur një finale historike, pas plot 31 vitesh. Tifozët më kanë dashur që kur kam ardhur këtu dhe nuk rresht së falënderuari. Sot e fituam ndeshjen pa zbritur ende në fushë, pikërisht falë tyre, që vazhdojnë të këndojnë edhe tani që ka mbaruar gjithçka. Në fund isha i shtrydhur, por pas vërshëllimës finale, nuk e di ku i gjeta forcat për të vrapuar e festuar”, tha Abraham.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...