Premier League

Abramovich do Pochetinon për të zëvendësuar Conten

Chelsea kërkon t’i “rrëmbejë” Tottenahmit teknikun Mauricio Pochettino. Sipas mediave angleze, “blutë” do të përpiqen të përfitojnë nga marrëdhëniet jo të mira të drejtuesit të stolit të “Spurs” me presidentin Daniel Levy, për shkak të mungesës së shpenzimeve në merkato, për të marrë në “Stamford Bridge” argjentinasin. Nga ana tjetër, ish-tekniku i Southamptonit vlerësohet shumë nga pronari i Chelseas, Roman Abramovich, i cili beson se Pochettino është zgjedhja e duhur për të zëvendësuar Antonio Conten dhe për të sjellë stabilitet dhe rezultate në klub

To Top