Premier League

Abramovich “hap thesin”, i dhuron Sarrit fantazistin e Dortmundit

Roman Abramovich është tërësisht i kënaqur me skuadrën e drejtuar nga Sarri dhe ka vendosur të investojë, për të përforcuar edhe më shumë organikën, me qëllim që Chelsea të mbetet pretendent për titull.

Pikërisht për këtë arsye, manjati rus ka paguar plot 64 milionë euro për të transferuar në Londër talentin amerikan të Borussias së Dortmundit, Christian Pulisic. Ky i fundit është i lindur në Pensilvani dhe mbron ngjyrat e SHBA-ve, por është me origjinë kroate.

Fantazisti do të vijojë të mbetet pjesë e verdhezinjve të Dortmundit deri në fund të këtij sezoni, për t’u transferuar më pas në Londër dhe për t’u vënë në dispozicion të Sarrit duke filluar që nga kjo verë.

20-vjeçari, i cili ka shkuar si adoleshent në Gjermani, ka luajtur me shumë se 80 ndeshje për Dortmundin, por e ka bërë të qartë se nuk dëshironte të rinovonte, sepse synonte të luante në Premier Ligë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency