Bundesliga

Abrashi asist Bayernit për titullin: E ndalim ne Dortmundin!

Amir Abarashi pavarsisht atij dëmtimi të gjatë që e mbajti jashtë fushave të futbollit për thuajse një vit, është rikthyer më i fortë se kurrë dhe këtë e tregoi edhe në grumbullimin e fundit të kombëtares shqiptare ku arriti të realizonte edhe golin e tij të parë me fanellën kuqezi, pikërisht në ndeshjen ndaj Andorrës. Te Freiburgu, Abrashi ka rifituar rolin e liderit dhe kërkon të përcjellë entuziazëm pas 2 humbjesh rresht që ka pësuar skuadra. Këtë javë Freiburg ndeshet me Borussian e Dortmundit. Abrashi me shokë janë gati të ndalin verdhezinjtë edhe pse e dinë që nëse kjo ndodh mund t’i japin një asist Bayernit në garën për titull.

Sigurisht që ndaj Bremenit ishim më mirë se në Mainz, por kemi pësuar dy gola në fund, kjo nuk duhet të ndodhë. Ne duhet të mbrojmë deri në fund. Nuk ka faj ekipi, por ne nuk duhet të heqim dorë deri në fund. Ndaj Bremen kemi pasur shanset tona dhe nëse do kishim luajtur kundërsulmin më mirë, do të kishte qenë gjithçka ndryshe. Në shtëpi kundër Dortmundit ne duhet të mbledhim të gjitha forcat dhe të bëjmë një ndeshje të shkëlqyer. Përndryshe nuk kemi asnjë mundësi”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency