Futboll

Abreu nuk ndalet, firmos me klubin e 31-të në karrierë dhe barazon rekordin

Sulmuesi 44-vjeçar uruguaian Sebastian Abreu nuk ka ndërmend të tërhiqet, pasi sot i prezantua zyrtarisht në klubin brazilian Athletic Club de Brasil, që do të jetë edhe skuadra e 30 me të cilën do të zbresë në fushë, megjithatë nuk përfundon këto.

Kjo pasi tashmë trajneri-futbollist Abreu njoftoi se aventura me klubin brazilian do të zgjasë deri në muajin prill, pasi më pas do të rikthehet në vendlindje, për t’iu bashkuar me Sud America.

Në momentin që të bashkohet me Sud American, Abreu do të veshë fanellën e klubit të 31-të në karrierë, duke barazuar rekordin që mbahet nga braziliani Robert De Pinho, i cili gjithashtu ka luajtur me 31 skuadra të ndryshme.

30 klubet e Sebastian Abreu janë: Defensor Sporting, San Lorenzo, Deportivo, Gremio, Tecos, Nacional, Cruz Azul, América, Dorados, Monterrey, San Luis, Tigres, River, Beitar, Real Sociedad, Aris, Botafogo, Figueirense, Central, Aucas, Sol de América, Santa Tecla, Bangú, Central Español, Puerto Montt, Audax Italiano, Río Branco de Vitória, Magallanes, Boston River dhe Athletic Club de São João del Rei. Këtyre do t’u shtohet edhe Sud America, ku sulmuesi do të transferohet në prill.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency