Connect with us

Hi, what are you looking for?

Retro

Abuzoi seksualisht me një grua, dënohet me 4 vite burg lojtari Celta Vigos

Sulmues i Celta Vigos, Santi Mina është dënuar me katër vite burg për abuzim seksual, me faktet që datojnë që nga qershori 2017, duke i dhënë kështu fund karrierës si futbollist.

Sipas raportimeve nga mediet spanjolle, gjykata e Almerias e dënoi futbollistin pasi ka abuzuar seksualisht një grua në Mojacar.

Mina rrezikonte burgim deri në tetë vite, por vendimi që gjykata dha për të ishte 4 vite burgim dhe pas lirimit autori do duhet të mbajë të paktën një distancë prej 500 metrave nga viktima edhe për 12 vite të tjera si dhe duhet t’i paguajë një dëmshpërblim prej 50 mijë eurosh. Ndërsa miku i tij, David Goldar u shpall i pafajshëm dhe u lirua nga të gjitha akuzat.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...