Kategoria Superiore

Adili: Barazimi ishte rezultat i drejtë, ëndërroj fanellën kuqezi

Mevlan Adili tregoi sërish saktësi dhe lidership në prapavijën e Vllaznisë, që për të 16-ën ndeshje këtë sezon, nuk pëson gol. Mbrojtësi nga Shkupi foli për emisionin “Gol pas Goli”, ku komentoi ndeshjen ndaj Partizanit dhe “i shkeli syrin” Kombëtares Shqiptare, duke konfirmuar vullnetin për të veshur fanellën kuqezi.

Sa i kënaqur jeni me këtë barazim ndaj Partizanit?
Fusha nuk ishte në cilësinë maksimale dhe kishte edhe erë të fortë, ndaj mendoj se shkoi mirë. E dimë që këto ndeshje vendosen nga detajet, ndaj u munduam të tregohemi të kujdesshëm dhe të mos gabojmë. Këto nuk janë ndeshje ku mund të kesh raste të shumta shënimi, por fitohen me rezultat minimal, ndonëse sot nuk ia dolëm.

Mbrojtja e Vllaznisë ka mbyllur pa pësuar 16 nga 26 ndeshjet e këtij sezoni, por sulmi duket se nuk shënon sa duhet…
Ne stërvitemi të gjithë në fazën sulmuese dhe të gjithë në fazën mbrojtësi, ndaj nuk duam t’u lëmë përgjegjësinë vetëm sulmuesve për mungesën e golave të shënuar. Unë jam i lumtur me paraqitjen e mbrojtjes dhe shpresoj që të pësojmë sa më pak deri në fund.

Si e patë fitoren e Maqedonisë së Veriut ndaj Gjermanisë? A do të donit të ishit edhe ju në atë ndeshje?
Unë kam shumë miq te Maqedonia e Veriut, por vetëm kaq, pasi gjatë atyre ditëve ndoqa Kombëtaren Shqiptare. Mendoj se mund të bënte më mirë, por e rëndësishme ishte që mori ato 6 pikë. Sa i përket Maqedonisë së Veriut, them se po kalon një moment të artë dhe u uroj sukses, por unë ëndërroj që një ditë të luaj për Shqipërinë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency