Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Adnan Januzaj te Basaksehiri, zyrtarizohet huazimi

Adnan Januzaj
Adnan Januzaj

Adnan Januzaj te Basaksehiri në Turqi. 27-vjeçari i lindur në Bruksel, autor i 15 ndeshjeve dhe një goli me kombëtaren belge, është prezantuar si lojtari më i ri i Basaksehirit.

Klubi turk arriti marrëveshjen me Sevillan për huazimin e sulmuesit të djathtë, i cili kishte përfunduar jashtë projektit teknik të andaluzëve.

Dy klubet kanë rënë dakord për huazimin e Januzajt deri në fundin e sezonit, pa vendosur asnjë klauzolë blerjeje nga turqit, të cilët do të paguajnë pagën e plot të lojtarit me origjinë shqiptare.

Januzaj ka luajtur me skuadra si Manchester United, Borussia Dortmund, Sunderland, Real Sociedad dhe Sevilla.

Lexo edhe:

Tani synon të ndihmojë Basaksehirin të sigurojë një bilete europiane për sezonin e ardhshëm. Skuadra nga Stambolli renditet në vendin e tretë me 40 pikë, 11 më pak se Galatasaray kryesues.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...