Futboll

Ado Den Haag kualifikohet në Kupë, portieri Koopmans thjeshtë fenomenal!(Video)

Ado Den Haag arriti një kualifikim fantastik për në raundin e 1/16-ave të Kupës së Holandës pasi mposhti pas goditjes së penalltive skuadrën Sparta Roterdam dhe për këtë meritat shkojnë të gjitha për portierin Luuk Koopmans jo për faktin se ndal një 11-metërsh por sepse në minutën e 94-t  vrapoi drejt zonës së Spartës dhe pas një harkimi nga këndi kërceu në mënyrë fantastike më lart se të gjithë dhe me kokë e dërgoi topin në cepin më të largët të portës duke shënuar një gol shumë të bukur që barazoi shifrat në 1-1 në sekondat e fundit të sfidës dhe e çoi ndeshjen në shtesë. Një gol kryevepër ky i 26-vjeçarit që po bën xhiron e botës. Shtesa nuk prodhoi më asnjë gol ndërsa në goditjet e penalltive futbollistët e Ado Den Haag u treguan më të saktë me verdhjeshilët që avancuan në fazën tjetër.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency