Bundesliga

Adoleshentët e Dortmundit, tri “shuplaka” Gladbachut

Asnjë problem për Borussian e Dortmundit në premierën e kampionatit. Skuadra verdhezi mposhti thellë 3-0 Borussian e Moenchengladbachut falë finalizimit të adoleshentit Giovanni Reyna dhe dygolëshit të Erling Haaland (një gol me 11-metërsh).

Më shumë se rezultati bie në sy fakti që trajneri i Dortmundit, Lucien Favre, u kishte besuar fanellën e titullarit dy 17-vjeçarëve, Jude Bellingham dhe Giovanni Reyna, që bashkëpunuan mes tyre në rastin e zhbllokimit të rezultatit në minutën e 35-të.

Verdhezinjtë nuk u mjaftuan me kaq, teksa me fillimin e pjesës së dytë talenti norvegjez Haaland realizoi 11-metërshin e fituar nga Reyna, ndërsa në të 77-ën vulsoi ftore 3-0 të vendësve i asistuar nga Sancho.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency