Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

AF Elbasani përmbys Lushnjën dhe rimerr kreun e Kategorisë së Parë

Elbasani

AF Elbasani fiton bindshëm me përmbysje ndaj Lushnjës në takimin e vlefshëm për javën e 27-të të Kategorisë së Parë dhe rikthehet në krye të renditjes.

Ishin miqtë ata që gjetën të parët rrugën drejt rrjetës me Muratin që zhbllokoi sfidën në minutën e 14’.

Lexo edhe:

Megjithatë vetëm katër minuta më pas Leo Melo barazoi për vendasit, të cilët vazhduan me sulmet dhe morën avantazhin në minutën e 34’ falë golit të Hasanit.

Në pjesën e dytë u realizua edhe një gol tjetër, me Lleshin që i dhuroi siguri AF Elbasanit me golin e shënuar në minutën e 50’.

Në fund gjithçka u mbyll me rezultatin 3-1 me AF Elbasanin që rimerr kreun e Kategorisë së Parë me 63 pikë, dy më shumë se Bylisi i vendit të dytë.

Ndërsa Lushnja nga ana tjetër renditet në vend të shtatë me 31 pikë të grumbulluara.

 

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...