Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Afrimi i gjashtë për Conte, Tottenham përforcon krahët e mbrojtjes

Totenham Hotspur nuk njeh limite në merkato. Spurs kanë siguruar shërbimet e Djed Spence nga Middlesbrough, i cili do të bëhet nënshkrimi i gjashtë në merkaton verore për skuadrën e trajnerit Antonio Conte. Mbrojtësi i krahut të djathtë i është nënshtruar testeve mjekësore dhe klubi Londinez do të paguaj një  tarifë prej 12.5 milion euro, e cila shkon deri në 20 milion së bashku me bonuset.

21 vjeçari në sezonin e fundit luajti me Nottingham në Championship, pasi kishte kaluar në formën e huazimit 1 vjeçar. Lojtari shkëlqeu në sezonin e kaluar dhe menjëherë ra në sy me paraqitjet e zhvilluara.

Djed Spence në sezonin e fundit kontribuoi me tre gola dhe pesë asistime në të gjitha kompeticionet dhe Anglezi ndihmoi Nottingham për të arritur objektivin kryesor atë të Premier League.

Tottenham Hotspur po zhvillon përgatitjen e sezonit të ri në Korenë e Jugut dhe, Spurs kanë në programin disa miqësore që do të zhvillohen në përgatitjet përpara nisjes së sezonit të ri. Premier League do të nis së shpejti dhe ndeshja e parë për Tottenham është përball Southampton me datë 6 gusht.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...