Kategoria Superiore

Afrimi i parë i Skënderbeut vjen nga Finlanda!

Pas shumë tentativash, Skënderbeu realizon më në fund goditjen e parë në këtë merkato dimri.

Korçarët kanë arritur akordin me Xhevdet Gelën, mesfushorin 29-vjeçari i cili në pjesën më të madhe të karrierës së tij është aktivizuar në Finlandë.

Lojtari i lindur në Vushtri të Kosovës dhe që zotëron edhe pasaportën finlandeze mund të jetë një vlerë e shtuar për skuadrën e Shehit.

Gela luan si mesfushor qëndre dhe mund të jetë ai regjizori që i mungonte Skënderbeut që pas largimit të Sabien Lilajt.

Ai ka luajtur gjatë gjithë karrierës së tij në Finlandë me përjashtim të një periudhe të shkurtër kur u transferua në Poloni te Widzew Lodz.

Gela është aktivizuar në klube me emër në Finlandë si Mypa, Haka e Lahti. Në fakt në datën 4 janar të këtij viti është zyrtarizuar si blerja më e re e klubit HIFK Helsinki, por për t’u transferuar te Skënderbeu nëse klubi korçar i plotëson të gjitha kërkesat financiare 29-vjeçari është i gatshëm të prishë kontratën e nënshkruar pak ditë më parë me finlandezët.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency