BKT Superliga

Afrimi i tetë te Prishtina, firmos edhe ish-kapiteni i Shkëndijës

Prishtina ka kryer një revolucion total këtë verë. Rekordmenët e futbollit dardan larguan plot 14 lojtarë pas përfundimit të sezonit të fundit, që ishte për t’u harruar dhe nuk u dhuroi aspak emocione tifozëve bardhekaltër.

Në stol është emëruar Ismet Munishi, i cili paralajmëroi rivalët në momentin që firmosi me klubin kryeqytetas: “E kur të kthehet lavdia, kundërshtarët do të na shohin në ëndërr”.

Pas largimeve është radha e merkatos në hyrje, dhe deri tani Prishtina ka prezantuar tetë futbollistë të rinj. I fundit është Muhamed Useini, mesfushori me tipare mbrojtëse nga Tetova.

33-vjeçari, i cili 3 vitet e fundit i kaloi te Gjilani, ka një eksperiencë të madhe, teksa ka luajtur në Maqedoninë e Veriut me Shkëndijën e Tetovës, Renovën dhe Rabotnickin, ndërsa në Superiore veshi fanellën e Flamurtarit.

Afrimet e tjera të Prishtinës janë Gentrit Dumani, Ramiz Bytyqi, Besir Ramadani (mbrojtës), Egzon Bislimi (portier), Chaves Santos (sulmues), Mërgim Pefqeli, Endrit Baholli (mesfushorë ofensiv).

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency