Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Afrimi i verës bind, klubi i Premier League i ofron rinovimin e kontratës

Nottingham Forest ishte shumë aktiv në merkato gjatë verës. Klubi anglez mes shumë të tjerëve riktheu në Premier League edhe mbrojtësin e djathtë, Serge Aurier, me të cilin po tenton të rinovojë.

Futbollisti 30-vjeçar ka bindur me paraqitjet e tij në gjysmën e parë të sezonit dhe trajneri Steve Cooper e ka shprehur se është i kënaqur me të. Tekniku ka deklaruar se Aurier i ka sjellë goxha eksperiencë skuadrës së tij dhe se janë të lumtur me të.

Edhe futbollisti nga Bregu i fildishtë është i kënaqur me hapësirat e marra dhe pritet që të pranojë nënshkrimin e një marrëveshjeje të re.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...