Merkato

Agim Zeka transferohet falas tek Austria e Vjenës

Agim Zeka bën një tjetër hap cilësor në karriere. Futbollisti i shqiptar, pjesë e përfaqësueseve të moshave kuqezi nga U-17 deri tek U-21, ka nënshkruar për Austrinë e Vjenës. 22-vjeçari shkon në Austri falas nga klubi belg Royal Excel Mouscron.

Zeka, i cili është një sulmues që luan në të gjitha pozicionet, në krah dhe qendër dhe pavarësisht moshës së re konsiderohet për lojtar përvojë, pasi ka luajtur edhe në Eredivisie për Fortuna Sittard dhe në Francë me ekipin B të Lille.

Trajner i Austrisë së Vjenës, Peter Stöger, i pyetur për afrimin e Zekës, shpjegoi:

“Ne kemi sjellë një lojtar të ri, ish-lojtarin e Shpresave të Shqipërisë, cili na forcon anasjelltas si një alternativë më shumë. Kohët e fundit kemi humbur disa lojtarë në përgatitje për shkak të dëmtimeve, Zeka është brenda mundësive tona financiare.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency