Serie A

Agjenti i Giaccherinit: Nuk e di pse është i pashitshëm te Napoli

Emanuele Giaccherini po luan sezonin e tij të dytë te Napoli, por hapësira në dispozicion të tij thuajse nuk ekziston. Sulmuesi anësor nuk preferohet nga Sarri, ndërsa ka luajtur vetëm 16 takime gjithsej me napolitanët, shumicën e të cilëve si zëvendësues. Mjaft i shqetësuar për këtë situatë, është edhe menaxheri I italianit, Fulvio Valcareggi, që ka vërejtje për mënyrën se si po trajtohet Giaccherini.

“Ai stërvitet gjithë kohës me titullarët, por në asnjëherë nuk i është dhënë mundësia të luajë. Edhe kur u dëmtua Insigne, u aktivizua një tjetër, ndonëse ishte pozicioni i preferuar i Giaccherinit. Gjatë merkatos së verës kishim disa mundësi të mira për t’u larguar nga Napoli, por drejtuesit e klubit më theksuan se është i pashitshëm. Nuk e di pse është i pashitshëm, kur ai nuk bën pjesë në plane e trajnerit dhe nuk luan thuajse fare”, u shpreh menaxheri.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency