Bundesliga

Agjenti i Lewandowskit: S’na plas për para, Bayerni e kaluara! Duan ta mbajnë me zor? Ta provojnë…

Bayern Munchen nuk heq dorë lehtë nga Robert Lewandowski. Pavarësisht dëshirës së golashënuesit më të mirë të historisë së Bundesligës për t’u transferuar te Barcelona një vit përpara përfundimit të kontratës, drejtuesit e klubit gjerman nuk duan ta konsiderojnë fare si mundësi.

Agjenti i bomberit polak, Pini Zahavi nuk ka duruar më dhe ka kërcënuar Bayernin në prononcimin për Bild. “Robert dëshiron të largohet këtë verë. Ta dini: askujt prej nesh nuk i plas për para. E vërteta është se ai nuk është ndjerë i respektuar nga klubi në muajt e fundit.

Tashmë është një histori Bayerni për të. Ai ka mundësinë të shkojë në klubin ku ka ëndërruar gjithmonë të luajë (Barcelona). Drejtuesit nuk na kanë bërë asnjë propozim në lidhje me rinovimin. Robert është 34 vjeç, ai dëshiron të bëjë realitet ëndrrën e tij.

Bayerni e ka humbur si futbollist dhe si njeri… Ata thonë se kanë kontratë deri në 2023 me Lewandowskin? Sigurisht, ata mund ta mbajnë edhe një vit po të duan, por kjo është diçka që nuk do t’ua rekomandoja”, deklaroi menaxheri i goleadorit të njohur.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Real Madrid
38
26
8
4
80
31
+49
86
2Barcelona
38
21
10
7
68
38
+30
73
3Atletico Madrid
38
21
8
9
65
43
+22
71
4Sevilla
38
18
16
4
53
30
+23
70
5Real Betis
38
19
8
11
62
40
+22
65
6Real Sociedad
38
17
11
10
40
37
+3
62
7Villarreal
38
16
11
11
63
37
+26
59
8Athletic Club
38
14
13
11
43
36
+7
55
9Valencia
38
11
15
12
48
53
-5
48
10Osasuna
38
12
11
15
37
51
-14
47
11Celta de Vigo
38
12
10
16
43
43
0
46
12Rayo Vallecano
38
11
9
18
39
50
-11
42
13Elche
38
11
9
18
40
52
-12
42
14Espanyol
38
10
12
16
40
53
-13
42
15Getafe
38
8
15
15
33
41
-8
39
16Mallorca
38
10
9
19
36
63
-27
39
17Cadiz
38
8
15
15
35
51
-16
39
18Granada
38
8
14
16
44
61
-17
38
19Levante
38
8
11
19
51
76
-25
35
20Deportivo Alavés
38
8
7
23
31
65
-34
31


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency