Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Agjenti shqiptar i “yllit” të Juves: Lajme të rreme! S’kemi kërkuar aq milionë

Federico Chiesa përfiton 5 milionë euro neto në sezon te Juventusi, ndërkohë që sulmuesi italian ka përfunduar në shënjestrën e Newcastle.

Klubi anglez kërkon të blejë edhe 25-vjeçarin e “Zonjës” pas Sandro Tonalit të Milanit. Ndërkohë, Fali Ramadani, agjenti i sulmuesit të majtë, ka folur rreth situatës së Chiesa-s.

Në lidhje me thashethemet e publikuara ditët e fundit për të ardhmen e Federico Chiesa-s, Fali Ramadani, agjenti i lojtarit, mohon zërat që qarkullojnë.

Lexo edhe:

Për një kërkesë tetë milionë eurosh të bërë nga lojtari për të nënshkruar rinovimin e kontratës me Juventusin”, lexohet në qëndrimin zyrtar të menaxherit me origjinë shqiptare.

Chiesa ka kontratë me klubin italian deri në verën e vitit 2025. Përveç Newcastle, për shërbimet e tij interesohet edhe Napoli.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...