Serie A

Agnelli falënderon Allegrin dhe shpjegon arsyet e divorcit

Andrea Agnelli doli sot në krah të trajnerit Massimiliano Allegri, në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes me Atalantën, që kalon në plan të dytë, pasi vëmendja është natyrisht te lajmi për ndërprerjen e bashkëpunimit me teknikun.

“Sot nuk do të flas asnjë fjalë për emrat e mundshëm që mund të ulen në pankinën e Juventusit, pasi jam këtu për të respektuar Allegrin, trajnerin që na dha 5 herë radhazi titullin kampion. Më kujtohet kur në maj të 2013-ës ishim për të parë finalen e Ligës së Kampionëve mes Bayernit dhe Dortmundit, dhe në të njëjtin hotel ishte edhe Allegri, i cili i tha Paraticit se ishte gati të na bashkohej. Erdhi te Juventusi 14 muaj më vonë, mes shumë kontestimeve, por tregoi kurajë dhe atribute të larta, duke bërë që në fund numrat të flasin në favor të tij. Kemi kaluar 5 vite mjaft të bukura së bashku, të mbushur me trofe. Së fundi kemi banuar edhe në të njëjtën zonë dhe kemi darkuar shumë shpesh së bashku”, tha Agnelli.

Më pas presidenti u pyet edhe mbi shkaqet që sollën divorcin e Juventusit me Allegrin, ndërsa komentoi edhe zërat që flasin për një këmbëngulje të Nedvedit, që të mbyllej një cikël 5-vjeçar.

“Pas ndeshjes me Ajaxin, isha shumë i sinqertë kur thashë se duam të vijojmë me Allegrin, por këto kohë të gjithë kemi reflektuar për të mirën e klubit, trajnerit dhe të gjithëve bashkë, për të arritur në këtë pikë. Nuk ka pasur vendime të emrave të përveçëm, por natyrisht një analizë e përbashkët dhe konkluzion i përbashkët”, theksoi numri 1 i bardhezinjve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency