Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

“Agresion barbar nga mbështetësit e Romës”, tifozët e Lazios do ta bëjnë Taylor anëtar nderi

Një tifo-grup i Lazios ka bërë me dije se do ta bëjë arbitrin e finales së Europa League, Anthony Taylor, një anëtar nderi.

Ky vendim sipas tifozëve në fjalë ka ardhur, pasi sipas tyre arbitri iu nënshtrua “agresionit barbar” pas humbjes së Romës ndaj Sevillas të mërkurën e kaluar.

Lexo edhe: 

Tifozët e skuadrës italiane, të cilët kanë një rivalitet të ashpër me ekipin e Jose Mourinhos, dolën në mbrojtje të Taylor pasi mbështetësit e Romës vepruan në mënyrë agresive ndaj arbitrit pas humbjes në finale të Europa League.

Mourinho ndezi “zjarrin” duke u përballur me Taylor në parkimin e makinave pas humbjes, duke e etiketuar atë si një “turp” për mos akordimin e një penalltie për Romën gjatë ndeshjes.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...