Premier League

Aguero e Sterling nderojnë City-n, disfatë e papritur e Tottenhamit

Manchester City nuk bën dy herë rresht të njëjtin gabim. Pasi barazoi 2-2 me Tottenhamin një javë më parë në “Etihad Stadium”, duke i dhënë mundësinë Liverpoolit të shkëputej me dy pikë më shumë, këtë radhë Citizens triumfuan në fushën e Burnley-t me rezultatin 1-3.

Edhe në këtë ndeshje te skuadra e Guardiolës spikatën në sulm Sterling dhe Aguero, me sulmuesin argjentinas që realizoi dygolësh, nga një në çdo pjesë, ndërsa finalizimi i Wilson për vendasit në fund të pjesës (pas rrjetës së Sterling), thjesht ngushtoi përkohësisht rezultatin në 2-1.

Interesant fakti që 9 nga 10 golat e Manchester City-t në tri ndeshjet e para të Premier League-s i kanë shënuar vetëm dy golashënuesit e sotëm. Sterling është në krye të listës së golashënuesve me 5 finalizime, së bashku me Pukkin e Norwichit, ndërsa Aguero ndjek me një gol më pak.

Humbje  e papritur e Tottenhamit në sfidën e zhvilluar në Londër kundër Newcastle United, që vinte pas dy humbjeve radhazi në ndeshjet e para të Premier League-s. Golin e vetëm të takimit me vlerë trepikëshi e shënoi Joelinton në minutën e 27-të.

Kujtojmë që vetëm një javë më parë skuadra e Mauricio Pochettinos i mori pikë Manchester City-n brenda në “Etihad”, çka tregon befasitë që të ofron futbolli anglez. Përballja mes Wolves dhe Bunrely-t përfundoi 1-1.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency