Premier League

Aguero fton Messin te Manchester City

“Do më pëlqente të luaja në të njëjtin klub me Lionel Messin por kjo më duket shumë e komplikuar”, fjalë këto të Sergio Agueros i cila ka ftuar shokun e tij në kombëtare të bëhet pjesë e Manchester City-it. Gjatë verës është folur shumë për një interesimin të Citiziens për 5-herë fituesin e Topit të Artë, por dëshira e Messit është të vazhdojë karrierën tek Barcelona dhe “El Kun”, e di shumë mirë dicka të tillë. “ Paratë nuk janë një problem për City-in, por mendoj që Messi ashtu si edhe Cristiano Ronaldo janë dy futbollistë simbol për klubet ku luajnë dhe e kanë të vështirë të largohen nga Barcelona dhe Reali i Madridit”, deklaroi më pas Aguero.

To Top