Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Aguero merr vendimin befasues, do të bëhet pronar i një klubi futbolli

Pasi u tërhoq nga futbolli i luajtur, Sergio Agüero vazhdon të jetë i lidhur me fansat me ndërhyrjet e tij virale falë platformave të transmetimit, të kombinuara me angazhime komerciale të një rëndësie jo të vogël.

Lidhur me këtë, “El Kun” së fundmi mori pjesë në një transmetim “live” me influencuesin e njohur argjentinas Coscu në kanalet ESPN dhe bëri një njoftim befasues: së shpejti do të jetë pronar i një klubi.

“Realiteti është se unë jam duke menduar të bashkohem me një klub futbolli, si pronar. Nuk do të them se cili klub, por do të vijë momenti”, tha ish-qendërsulmuesi argjentinas i Manchester City-t.

Lexo edhe:

Në atë moment Coscu e pyeti nëse ishte vetëm një mundësi e largët për të trajnuar një ekip një ditë dhe 36-vjeçari e mbylli derën për mundësinë:

“Më pëlqen të menaxhoj, të ndihmoj klubin, të përparoj, të krijoj një ekip të mirë, një staf të mirë, më pëlqen të shoh një klub të rritet mirë, sinqerisht.”

Megjithatë, për momentin, sipas asaj që raportohet nga Diario Olé, legjislacioni aktual argjentinas e pengon Agueron të blejë një klub të lidhur me AFA-n. Prandaj, kjo përjashton çdo klub nën Federatën dhe hap çdo mundësi të huaj, madje edhe në Amerikën e Jugut, por jashtë Argjentinës.

Lajme të tjera

Featured

Thomas Strakosha është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së AEK Athens. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi grek përmes rrjeteve sociale,...

Merkato

Roberto De Zerbi ka nisur aventurën në stolin e Marseille, teksa në krye të listës së përforcimeve ka vendosur sulmuesin e talentuar të Interit...

Legjionarët

Etrit Berisha drejt Serisë B. Gardiani 35-vjeçar shqiptar është i lirë, pasi i ka përfunduar kontrata me Empolin, ku edhe mbylli sezonin e aktual,...

Futboll

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti...