Premier League

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Manchester City barazoi 2-2 në “Etihad Stadium” me Crystal Palace e tashmë duhet ta pranojë se nuk mund të konsiderohet më rival i Liverpoolit në garën për titullin e Premier League-s. Në njëfarë mënyre, kampionët në fuqi po “abdikojnë” para kohe nga froni, pasi diferenca me Liverpoolin kryesues është plot 13 pikë, me “The Reds” që kanë edhe dy ndeshje më shumë në dispozicion për të luajtur.

Në pjesën e parë traversa e goditur nga Kevin De Bruyne ishte shumë pak për Citizens, që në minutën e 39-të u ndëshkuan nga goli i turkut Tosun gjatë zhvillimeve të një këndoreje. Duhet kujtuar edhe rasti në i minutës së 19-të, kur miqtë pretenduan për 11-metërsh, por kryesori, pasi u konsultua me sistemin VAR, vijoi lojën.

Skuadra e Pep Guardiolës arriti të përmbyste shifrat në 2-1 me dy gola të Sergio Agueros (82’ dhe 87’), por në minutën e fundit të kohës së rregullt, Fernandinho devijoi topin në portën e tij, në tentativë për të larguar rrezikun.

Në minutat shtesë, përtej përpjekjeve të City-t, rezultati mbeti i pandryshuar.

Nuk ia del të marrë maksimumin e pikëve në shtëpi as Arsenali, që barazoi 1-1 në “Emirates” përballë Sheffield Utd. Martinelli kaloi në epërsi “Topçinjtë” në fundit e pjesës së parë, por Fleck (83’) i hoqi mundësinë trajnerit Arteta të festonte fitoren e dytë në krye të londinezëve.

Po me rezultatin 1-1 përfunduan edhe takimet West Ham-Everton dhe Brighton-Aston Villa, ndërsa Norwichi fitoi 1-0 me Bournemouthin e Wolves 2-3 në fushën e Southampthonit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency